1. Discover Lexus
  2. Concept cars
  3. LF-1 Limitless
ШВИДКІ ДІЇ
Концептуальні автомобілі

З LF-1 Limitless Lexus створює нову розкіш

Подібно до того, як із розплавленого металу рука майстра здатна викувати чудовий японський меч, так і лінії концепт-кара Lexus LF-1 Limitless формують уявлення про те, як буде виглядати розкішний флагманський кросовер бренду Lexus в майбутньому.

Два десятиріччя тому саме бренд Lexus став піонером сегменту преміальних кросоверів, коли познайомив світ зі своїм RX 300 в Детройті. Ця модель залишається найпопулярнішим преміальним кросовером і донині, незважаючи на те, що з того часу в сегменті з’явилося майже 50 конкурентів.

Зараз концепт-кар Lexus LF-1 Limitless стає передвісником нової категорії розкішних автомобілів – флагманських кросоверів. Поєднуючи високу потужність з неймовірним рівнем розкоші, LF-1 Limitless демонструє технології, інновації і еволюцію дизайну бренду Lexus.
Практично не маючи меж свого потенціалу і можливостей, цей концепт здатний відповідати різним стилям життя клієнтів. Концепт-кар LF-1 Limitless може бути оснащеним різними варіантами силових агрегатів: силовими установками на паливних елементах, гібридними силовими установками, мати схему гібрида з можливістю заряджання від зовнішнього джерела, традиційний бензиновий двигун, а також бути стовідсотковим електромобілем. Приблизно до 2025 року будь-яка представлена в світі модель Lexus буде доступна або в повністю електричному варіанті, або мати версію з силовою установкою, яка в тій або іншій формі буде використовувати електроенергію.

МОВА ДИЗАЙНУ

Інноваційний дух LF-1 народжувався в стінах каліфорнійського дизайнерсько-дослідницького центру CALTY Design Research. В основу дизайну лягла елегантна в своїй простоті концепція, що отримала назву «розплавлена катана» (традиційний самурайський меч). У цьому дизайні візуально об’єднані природні форми рідкого металу і гострі грані традиційного японського меча. Саме формування уявлення про те, як в’язка і рідка маса перетворюється на тверду поверхню з гострими граням, і лягло в основу плавного, але при цьому агресивного дизайну LF-1 Limitless.

Таке наше бачення нового типу флагманського автомобіля, що пропонує можливості кросовера, але що не примушує жертвувати потужністю, динамікою і розкішшю, властивими сучасним седанам вищого класу

Президент CALTY Design Research Inc. Кевін Хантер

«В концепт-карі LF-1 Limitless застосовані надихаючі технології і посилений емоційний зв’язок за рахунок поліпшення досвіду водія і пасажирів», – розповідає Кевін Хантер, президент CALTY Design Research Inc.

Передусім було необхідно знайти правильні пропорції. Дизайн Lexus LF-1 Limitless передбачає таку відстань від лобового скла до передньої осі, яка забезпечує кросоверу спортивний профіль, характерний швидше для автомобілів «гран туризмо», чим для автомобілів з кузовом «універсал».

Завдяки поєднанню приземистої кабіни на шасі з приводом на задню вісь і великих, агресивних за дизайном 22-дюймових коліс, які мовби ледве уміщаються під рельєфними крилами, зовнішність LF-1 Limitless відрізняється упевненістю і потужністю, він явно вказує на вражаючий технічний потенціал і динаміку. Занижена лінія даху і збільшений дорожній просвіт не залишають сумнівів в тому, що це – кросовер, створений так, щоб його практичність гармонійно поєднувалася з потужністю і динамікою.
Як і для всіх сучасних моделей Lexus ключовим елементом в дизайні LF-1 Limitless є решітка радіатора у формі веретена. На LF-1 Limitless ця ідея отримала ще більший розвиток: тут деякі елементи веретеноподібного дизайну починаються на кормі автомобіля, а потім візуально продовжуються аж до його передньої частини. Сама радіаторна решітка має об’ємний, тривимірний дизайн, а її колірне рішення є власною розробкою CALTY.
Ребра, що розходяться від розташованого в центрі логотипу, викликають асоціації з найдрібнішими частинками металу, єдину форму яким задають магнітні хвилі. Хромованої окантовки немає, замість цього традиційного елементу LF-1 Limitless має світлодіодне підсвічування обрамлення решітки, яка вітає власника при його наближенні до автомобіля.

РОЗКІШ І КОМФОРТ

Завданням CALTY при розробці дизайну салону було забезпечення високого рівня комфорту і розкоші для всіх, хто знаходиться всередині кросовера. В цьому LF-1 Limitless повністю дотримується традиціям японської гостинності «омотенаши» – зустрічати кожного, хто входить в оселю, з одноковою турботою та увагою. Місце водія спроектоване таким чином, щоб він повністю міг сконцентруватися на керуванні і конкретних діях: тут відсутні відволікаючі аналогові перемикачі і кнопки – вони поступилися місцем реагуючим на рухи органам управління і виконаному в мінімалістичній стилістиці дисплею безпосередньо перед очима водія.

 

 

 

Місце пасажира переднього сидіння виконане набагато відкритішим: тут ще менше різних органів управління, а передня панель – широка і рівна. Сидіння другого ряду конструктивно аналогічні переднім. Пасажирам другого ряду надане просторе місце для ніг, а перед очима кожного розташовані роздільні дисплеї, за допомогою яких можна регулювати мікроклімат або управляти функціями інформаційно-розважальної системи.
У металізованому оздобленні інтер’єру використані тони червоної міді і рожевого золота, як і в лакофарбному покритті кузова кросовера, проте тут використана поверхня фактури «сатин», яка сприймається більш теплою. Окремі акценти на панелі приладів і на кермі забезпечують водієві ще сильніше відчуття того, що він знаходиться у кабіні спортивного автомобіля. Додаткові металеві дизайнерські елементи оздоблення в різних частинах салону створюють контрасти з темною шкірою кольору Cocoa Bean («Зерно какао»), яка використана в інтер’єрі, а також з сидіннями, оздоблення яких виконане з перфорованої шкіри білого кольору Chiffon White.
Як у візуальному сприйнятті, так і у відчуттях, що створюються в салоні, найважливішу роль грає освітлення. Дотик до кнопки START також ініціює ефектну гру кольорів охоплюючого з усіх боків підсвічування. Поєднання кольорів при цьому залежить від того, який рух задіяний з декількох пропонованих. В оздобленні з натурального дерева дверних панелей передбачені крихітні отвори, через які проникає віддзеркалене світло мініатюрних світлодіодів. Таке рішення забезпечує велику візуальну легкість дверних панелей: віддзеркалене внутрішнє підсвічування, що переливається безліччю кольорів, гармонує з більш прямим освітленням, джерела якого розташовані над головами водія і пасажирів.
Розширюючи пропоновані водієві можливості, сучасні технології ще більш підсилюють відчуття розкоші в LF-1 Limitless. Одним з найбільш значущих прикладів є наявність у LF-1 Limitless режиму Chauffeur («шофер»), в якому здійснюється автоматичне керування автомобілем. Це стало можливим завдяки тому, що кермове керування, гальмування, прискорення, світлотехніка і сигнали контролюються за допомогою електронних сигналів від центрального блоку управління.
Максимальній концентрації уваги водія на дорозі сприяє розташування на кермі органів управління силовою установкою. Закріплені на кермі «пелюстки» дозволяють управляти трансмісією в ручному режимі, що забезпечує більш спортивний стиль керування. При цьому кнопки на нижній секції керма активують стандартні функції трансмісії, такі як режим паркування або включення задньої передачі.
Кросовер також оснащений чотиривимірною системою навігації – до традиційного набору функцій навігаційної системи додалася функція часу. Вона виступає в ролі консьєржа для водіїв і пасажирів, передбачаючи їх потреби, що виникають в міру просування за заданим маршрутом залежно від реальної транспортної і дорожньої умов. Наприклад, система може пропонувати зупинки для заправлення, відпочинку, місця харчування і готелі. Навігаційна і дорожня інформація відображається на вмонтованому в передню панель моніторі, на дисплеях для задніх пасажирів, а також може передаватися по бездротовому зв’язку на планшетні комп’ютери або смартфони пасажирів.

Сенсорні органи управління з тактильним зворотнім зв’язком, що знаходяться в легкій доступності від керма, забезпечують управління 4D- навіацією, а також бортовими системами комфорту та інформаційно-розважальною системою автомобіля. Сенсорна панель, що вмонтована в центральну консоль з шкіряним оздобленням, підтримує функцію рукописного введення інформації. В центральну консоль заднього ряду сидінь вмонтований додатковий сенсорний контролер, який дозволяє пасажирам задавати свої індивідуальні настройки систем комфорту та інформаційно-розважальних функцій.

Інноваційні технології та ефектний дизайн концепт-кара Lexus LF-1 Limitless відображають потенціал формування неймовірного досвіду для майбутніх покупців розкоші.