Lexus Концепт LF1 Limitless Україна

ПРЕЗЕНТАЦІЯ LEXUS LF 1 LIMITLESS

LEXUS ВІДКРИВАЄ ЕРУ ФЛАГМАНСЬКИХ ПРЕМІАЛЬНИХ КРОСОВЕРІВ

Цілком новий концепт представлено на Північноамериканському міжнародному автосалоні в Детройті. Подібно до розплавленого металу, з якого постає витончений японський меч катана, концепт-кар Lexus LF 1 Limitless формує майбутню категорію флагманських розкішних кросоверів. Концепт Lexus LF 1 Limitless представляє новий тип преміум-автомобіля: цей флагманський кросовер, в якому поєдналися висока продуктивність та нестримна розкіш, є зразком технічних досягнень, інновацій та сучасного дизайну.
Limitless — означає «необмежений». Необмежений у своєму потенціалі та можливостях, цей концепт здатен задовольнити клієнтів Lexus, незалежно від їхнього стилю життя. Концепт-кар LF 1 може комплектуватися водневими електрохімічними, бензиновими, гібридними (в тому числі такими, що підзаряджаються) або навіть повністю електричними двигунами. Очікується, що до 2025 року будь-яка з представлених моделей Lexus у світі може бути доступна або як повністю електрична, або з гібридною установкою. Над інноваційним духом, яким просякнутий LF 1, працювала команда з каліфорнійського дизайн-бюро Calty Design Research, Inc. Проста, але елегантна дизайнерська концепція отримала назву «Розплавлена катана», а джерелом натхнення для неї слугувало те, як розплавлений метал перетворюється на традиційний японський меч з гострими краями. Цей перехід від рідкої маси до твердої рельєфної форми і став основою для створення плавного, але агресивного дизайну LF 1 Limitless.
«Lexus LF 1 — це наше бачення нового типу флагманського автомобіля, котрий поєднує продуктивність кросовера з ходовими характеристиками та розкішшю сучасних флагманських седанів, — сказав Кевін Хантер (Kevin Hunter), президент Calty Design Research Inc.LF 1 Limitless втілює технології майбутнього, створюючи неперевершений досвід від керування автомобілем».
Перш за все, Lexus LF 1 вирізняється своїми пропорціями. Його короткий передній звис створює атлетичний профіль, що більше нагадує класичні двомісні автомобілі «гран-туризмо», ніж універсал. Видовжений капот, зміщений назад пасажирський відсік на задньоприводному шасі, агресивні 22-дюймові колеса під рельєфними крилами — з першого погляду зрозуміло, що LF 1 характеризується неабиякою потужністю. Низька лінія даху та високий кліренс ще більше підкреслюють, що цей автомобіль — кросовер, котрий було розроблено з думкою про продуктивність і утилітарність.
Ключовим елементом дизайну екстер’єру LF 1, як і всіх сучасних моделей Lexus, є веретеноподібна решітка радіатора. Для концепту кросовера вона була спеціально допрацьована, і тепер створюється враження, ніби вона починається десь позаду автомобіля. Сама решітка має тривимірний дизайн і виконана в кольорах, ексклюзивно розроблених Calty Design Research Inc. Розташовані в центрі логотипа ребра, які розходяться від центральної емблеми, викликають асоціації з найдрібнішими частинками металу, єдину форму яким задають магнітні хвилі. Хромоване покриття відсутнє, натомість по периметру решітки використовується LED-підсвітка, котра активується при увімкненні автомобіля.
«Моделі Lexus, такі як RX, посприяли зростанню популярності сегмента преміальних позашляховиків у всьому світі. Новий концепт кросовера — це автомобіль майбутнього. В ньому прекрасні динамічні характеристики та практичність поєднуються з виразним, емоційним дизайном. Сподіваємося, що саме це допоможе кросоверу майбутнього встановити високу планку в даному сегменті та навіть перевершити очікування клієнтів», — зауважив Йошихіро Сава (Yoshihiro Sawa), президент Lexus International.
Якщо дивитися на LF 1 збоку, то добре помітно плавну лінію, що ніби починається спереду та перетікає з капота до нижньої частини задньої стійки. Ця лінія контрастує з більш виразними поверхнями під нею, наприклад з широким різко сформованим переднім крилом, яке переходить у рельєфні передні дверцята. Плавна лінія простягається далі, підкреслюючи заднє колесо і надаючи LF 1 форми, подібної до пляшки з-під кока-коли, що нагадує про класичні маслкари.
Розділений спойлер у задній частині даху Lexus LF 1 неодмінно привертає увагу, так само, як і вигнуті деталі на кожному дюймі задньої панелі. Красиво скульптуровані отвори можуть здатися вихлопними трубами, але насправді це вентиляція для повітря, що проходить повз задні колеса. Обтічні панелі над цими колесами є міцними кріпленнями для скульптурних задніх ліхтарів, а над ними — величезна скляна поверхня панорамного даху. Розділений спойлер з кожного боку дозволяє пасажирам насолоджуватися краєвидами.
Неперевершений комфорт для кожного пасажира був головною метою Calty, тому в LF 1 втілено японську традицію гостинності омотенаші, філософією якої є однакова увага до кожного гостя. Вся передня частина з панеллю приладів розроблена для того, щоб водій міг зосередитися на дорозі. Тому тут немає аналогових кнопок чи важелів, які відволікають: їх замінили сенсори, котрі розпізнають жести. Мінімалістичний проекційний дисплей на лобовому склі показує тільки актуальну інформацію. Пасажирський простір спереду став більш відкритим, з меншою кількістю елементів керування та широкою панеллю приладів. Задні пасажирські місця такі самі, як і передні, з великим простором для ніг та окремими екранами для налаштування мікроклімату чи вибору розваг.
В оздобленні салону використовується гладка, мов шовк, металізована обробка, яка є ідеальним поєднанням кольорів рожевого золота та міді — тобто відтінку, близького до кольору кузова. Акценти навколо панелі приладів та на рульовому колесі дарують водієві ще більше позитивних емоцій. Додаткові металеві деталі по всьому салону контрастують із темною шкіряною оббивкою кольору Cocoa Bean та сидіннями, покритими світлою перфорованою шкірою Chiffon White.
Світло в салоні відіграє надзвичайно важливу роль. Натиснення кнопки Start активує неймовірно красиве освітлення, що різниться залежно від того, який з режимів руху ввімкнений. Для нюансованих ефектів дерев'яна дверна окантовка має крихітні перфорації, які дозволяють непрямому світлу від мініатюрних світлодіодів променіти різними кольорами, що доповнює пряме світло від ламп над головою.
Сучасні технології підкреслюють розкіш LF 1, пропонуючи водієві розширені можливості. Режим їзди Chauffeur mode — це автопілот, який кермує, гальмує, прискорює автомобіль, вмикає фари та інші світлові сигнали. Всі елементи керування трансмісією та вибору режимів їзди знаходяться на кермі, щоб водій міг якнайкраще зосередитися на дорозі. Результат — плавне, максимально ефективне та безтурботне водіння зі зниженим ризиком нещасних випадків.
Чотиривимірна навігаційна система працює як традиційна 3D-навігація, а також використовує показник часу, виступаючи в ролі асистента і передбачаючи потреби водія та пасажирів залежно від тривалості поїздки, трафіку, умов руху. Вона підказує, де краще заправитися, зробити перерву на відпочинок або обід, і навіть пропонує забронювати готель. Інформація про навігацію та маршрут відображається на основному моніторі, на екранах перед задніми сидіннями або на планшетах і смартфонах пасажирів, які можна підключити бездротово.
Сенсорними панелями з тактильним зворотнім зв’язком легко керувати з керма, так само, як і 4D-навігаційною системою, клімат-контролем та системою розваг. Сенсорна панель, вбудована в покриту шкірою центральну консоль, підтримує розпізнавання символів для введення даних. Додатковий тактильний контролер на центральній консолі задніх сидінь дозволяє пасажирам самостійно регулювати клімат-контроль чи керувати розважальною системою.
Завдяки інноваційним технологіям та захопливому дизайну концепт Lexus LF 1 Limitless пропонує неперевершений новий досвід для клієнтів, котрі вибирають автомобілі класу люкс.
Характеристики:
Довжина - 5014 мм
Ширина - 1986 мм
Висота - 1605 мм
Колісна база - 2974 мм
Матеріал підготовлено за даними веб-сайту toyota.co.jp