1. Discover Lexus
  2. Design
  3. Lexus Design Awards
  4. LDA winner 2020
ШВИДКІ ДІЇ
ШВИДКІ ДІЇ

ПРОЄКТ OPEN SOURCE COMMUNITIES ГРУПИ ДИЗАЙНЕРІВ BELLTOWER ВИГРАЄ ГРАН-ПРІ НА LEXUS DESIGN AWARD 2020

Lexus International оголосив переможця Гран-прі конкурсу Lexus Design Award 2020. Престижну нагороду отримала студія BellTower із проєктом Open Source Communities. Переможця було обрано серед 2 042 кандидатів з 79 країн. Критерії оцінювання на конкурсі були засновані на трьох ключових принципах бренда Lexus: передбачати, впроваджувати інновації та захоплювати на шляху до кращого майбутнього.

Автори проєкта-переможця Open Source Communities запропонували розв'язання проблем, поширених у країнах, що розвиваються. Зокрема, дизайнери представили спосіб використання смартпланів з відкритим вихідним кодом для створення доступних спільнот із запасами чистої води. Приймаючи нагороду, Джон Браян Камау (John Brian Kamau) сказав: «Для нас, студії BellTower, стало великою честю увійти у шістку фіналістів, а тепер і отримати Гран-прі на Lexus Design Award 2020. На початку нашого шляху ми зіткнулися з багатьма випробуваннями. Проте ми продовжували наполегливо працювати, щоб продемонструвати наш амбітний концепт. З досвідом ми отримали багато цінних уроків на все життя. Всі наші майбутні проєкти відповідатимуть ключовим принципам, які ми засвоїли як члени родини Lexus».

Беручи до уваги цьогорічні унікальні обставини, Lexus вніс зміни та створив перший в історії віртуальний етап оцінювання в рамках підтримки та розвитку нового покоління творчих талантів. Переможця було оголошено після того, як кожен із шести фіналістів виступив перед шанованими членами журі, розповівши про свій внесок у створення кращого майбутнього. Чотири куратори програми, які підтримували й допомагали фіналістам протягом шести місяців, також були присутні на урочистому фіналі Lexus Design Award 2020.

Оголошуючи рішення журі, суддя програми та засновниця Studio Gang Жанна Ганг (Jeanne Gang) сказала ": «У різні моменти часу дизайн визначав сміливу естетику, високу функціональність та навіть почуття гумору і дотепність. Проте сьогодні, коли світ значно потерпає від проблем зміни клімату і соціальної нерівності, є гостра потреба створення системних дизайнерських рішень. Переможець Гран-прі розширює наше визначення дизайну, включно із системою фінансування проєктів спільнот, враховуючи критично важливу роль чистої питної води для процвітання населення. Завдяки підходу до реалізації проєкту й економічній підтримці дизайнери розширюють наше уявлення щодо того, яким є та яким може бути дизайн. Цей проєкт — інструмент для збору і зберігання дощової води для пиття, а також план фінансової підтримки для зростання і розвитку спільноти».

Lexus щиро дякує шістьом фіналістам Lexus Design Award 2020 за їхню наполегливу працю, а також вдячний нашим суддям за пристрасть і відданість справі: Паолі Антонеллі (Paola Antonelli), Жанні Ганг, Джону Маеді (John Maeda) та Саймону Хамфрісу (Simon Humphries), а також кураторам — Джо Дусе (Joe Doucet), Бетан Грей (Bethan Gray), Філіппу Малуену (Philippe Malouin) та Шохею Шигемацу (Shohei Shigematsu).

Нагорода, яка була вручена переможцю, спроєктована Хідекі Йошімото (Hideki Yoshimoto), переможцем премії Lexus Design Award 2013 та наразі відомим професійним дизайнером із Лондона. «Цей трофей стане обличчям Премії на довгі роки. Тому я намагався створити просту і величну форму, самобутню, що поєднує сміливий дизайн та майстерність. Майстри вирізають трофей із гартованої деревини та покривають лаком за традиційним методом Кавацура (Kawatsura) префектури Акіта в Японії. Виготовлення кожного трофею вручну наповнює його сердечністю та душевністю, що резонує із творчою пристрастю переможця».

Щоб отримати детальну інформацію, будь ласка, відвідайте сайт lexusdesignaward.com
Lexus Design Award 2021 приймає заявки на участь у конкурсі до 11 жовтня. Дізнайтеся деталі на офіційному вебсайті

https://discoverlexus.com/highlights/entries-open-for-lexus-design-award-2021Офіційний хештег: #LexusDesignAward