2018 lexus technology hero

ТЕХНОЛОГІЇ

ДУХ НОВАТОРСТВА

Звучання простору.

Звук у всій своїй складності та красі ― невід'ємна частина нашого повсякденного життя, а для поціновувачів прекрасно продуманих акустичних заходів немає нічого більш захопливого, ніж дійсно чудовий звук. Одним з таких людей є голландський композитор та інженер Пол Омен, який стверджує, що звук завжди був його «способом уяви».

У ранньому дитинстві Пол відрив для себе можливості звуку. Відтоді звук став захопленням усього його життя. Пол присвятив свою кар'єру вивченню хитромудрих багаторівневих відносин між людьми і світом звуків, з яким вони взаємодіють.


 

 
  2018 lexus technology quote landscape 1920x1080 V2

 

 
  2018 lexus technology quote portrait

«[ДИТИНОЮ] Я ТИХЕНЬКО НАСПІВУВАВ СПОНТАННО ВИГАДАНІ МЕЛОДІЇ. ЦЕ БУДИЛО В МОЇЙ УЯВІ СВІТ ЗВУКІВ, ЩО ІСНУЮТЬ ПОЗА МЕЖАМИ САМИХ МЕЛОДІЙ», ― ПОЯСНЮЄ ВІН.

Пол Омен, композитор та інженер

«Я слухаю, що відбувається між звуками і простором, між звуками і моїм тілом, ― говорить він. ― Чим більше ти здатний розрізнити звуків, що резонують і відображаються у просторі, тим більше усвідомлюєш, що звуки, які ти сприймаєш, повністю складаються з таких взаємодій із навколишнім середовищем».

Пол Омен живе і працює в Будапешті. Тут він у 2015 році заснував Інститут просторового звуку, що спочатку спеціалізувався на створенні звукових композицій для театру й опери. Однак у 2007 році у власній компанії 4DSOUND він переключив увагу на дослідження простору, звуку і сприйняття. Станом на сьогодні його команда створила майже сотню просторових звукових проектів, викликавши стійкий інтерес до вдосконалення досвіду прослуховування.


 

 
  2018 lexus technology1 landscape 1920x1080 v2

«Чим більше ми вдосконалюємо свій досвід прослуховування, тим краще чуємо простір, ― пояснює він. ― Якісний досвід прослуховування означає наявність звукової системи, яка привертає увагу не до себе, а до навколишнього середовища. Така система дозволяє чути звуки як частину довклілля. Звукова система ― лише один з елементів. Для всеосяжної трансформації досвіду прослуховування необхідно, щоб всі елементи ― дизайн простору, його внутрішнє оздоблення, соціальні аспекти і, не в останню чергу, звуковий контент ― відповідали один одному».

Омен вважає, що досвід прослуховування однаково залежить від активної участі слухача і від якості обладнання.


 

 
  2018 lexus technology3 landscape 1920x1080 v2

«Тривалість концентрації нашої уваги настільки скоротилася, що людям потрібні великі зусилля, щоб просто знайти місце в своїй свідомості та зосередитися на тому, що дійсно вимагає «слухання», ― говорить він. ― Якщо ми хочемо отримати більш витончені та вишукані враження від прослуховування, потрібно почати з придушення шуму середовища, інакше ми просто нічого не почуємо».

Пол усе ще захоплюється музикою, яку пише з юності. Щодня на роботі та в приватному житті його оточує безліч шарів багатовимірних звуків, проте він зізнається, що найбільше любить слухати тишу і спокій.

«У повсякденному житті мені найчастіше хочеться чути мовчання, ― визнає він. ― Звичайно ж, мовчання ― явище відносне, тому замість «мовчання» мені, ймовірно, слід сказати «менше шуму і більше простору», коли мої органи чуття розкриваються і дихають, а я починаю чути більше».


 

 
  2018 lexus technology2 landscape

ДУХ НОВАТОРСТВА

ЗВУЧАННЯ УСПІХУ

Чудове звучання здатне змінити все. Від розташування динаміків до якості звуку ― всі аспекти акустичних рішень в автомобілях Lexus ретельно продумані та незмінно забезпечують витончений захопливий звук. Вирізьблюючи нову форму мистецтва зі стародавньої традиції.