1. Discover Lexus
  2. Technology
  3. Kinetic seat concept
ШВИДКІ ДІЇ
Технології

Концептуальне крісло Kinetic Seat

Вам зручно сидіти? Очевидно дизайн і конструкція концептуального крісла Lexus Kinetic Seat змусить в майбутньому переосмислити самі принципи конструкції автомобільних крісел. Навіть використовуваний для виготовлення крісла волоконний матеріал є по-справжньому революційним – він в чотири рази міцніше, ніж сталь, і набагато гнучкіше, ніж нейлон. Концептуальне крісло Lexus Kinetic Seat було дебютирувано в 2016 році на Міжнародному паризькому автосалоні.

ЗРОБЛЕНЕ ДЛЯ РУХУ, СТВОРЕНЕ ДЛЯ КОМФОРТУ

Хребет людини забезпечує підтримку голови. Він допускає різноспрямовані обертальні рухи тазу і грудної клітки, стабілізуючи положення голови навіть в процесі ходьби або бігу.

Для того щоб відтворити аналогічні рухи на автомобільному сидінні - при розробці його подушки і спинки була передбачена певна ступінь їх рухливості, що залежить від ваги сидячого і зовнішніх навантажень. За рахунок цього навіть при звичайній посадці в кріслі компенсуються коливання голови, викликані рухами самого автомобіля, що дозволяє зберігати стабільне поле огляду.

Обивка сидіння за концепцією нагадує павутиння, нитки якої розходяться радіально від центру спинки крісла. Ця сітка досить пластична, щоб максимально адаптуватися до форми тіла і розподіляти навантаження таким чином, щоб протягом тривалих періодів часу була забезпечена комфортна посадка.


НЕЙМОВІРНА ПІДТРИМКА

Центральна точка спинки сидіння розташована на висоті лопаток, що дозволяє грудній клітці сидячого робити обертові рухи навколо осі обертання крісла. За рахунок такого рішення досягається стійкість положення голови і забезпечується високий рівень підтримки тіла. Крім цього, вся конструкція такого сидіння більш тонка, що сприяє зниженню загальної маси автомобіля.

Волокна, що формують структуру «павутини» в спинці сидіння, виготовлені з екологічно нешкідливих матеріалів на основі синтетичного павукового шовку *, які прийшли на заміну матеріалів, одержуваних у процесі переробки нафти. Основним компонентом цього матеріалу є білок, що синтезується за допомогою процесу ферментації мікроорганізмів, після чого він обробляється в центрифузі і перетворюється в новий матеріал, що забезпечує більш високий рівень поглинання вібрацій і міцність.