1. Discover Lexus
  2. lf-z-electrified
ШВИДКІ ДІЇ
ШВИДКІ ДІЇ

СВІТОВА ПРЕМ’ЄРА ЕЛЕКТРИЧНОГО КОНЦЕПТ-КАРА LF-Z ELECTRIFIED

Світова прем’єра електричного концепт-кара LF-Z Electrified

 

• Світова прем’єра LF-Z Electrified — електричного концепт-кара, котрий втілює нове бачення бренду Lexus та демонструє, якими він бачить електромобілі майбутнього.

• Lexus пришвидшує розробку нових автомобілів, аби задовольнити різноманітні та мінливі потреби клієнтів у всьому світі.

• До 2025 року виробник планує представити 20 абсолютно нових, а також вдосконалених моделей, у тому числі широку лінійку акумуляторних електромобілів, плагін-гібридних та гібридних автомобілів.

• Щоб пришвидшити випуск нових автомобілів, Lexus об’єднає підрозділи, які займаються технологіями, проєктуванням та плануванням, у новому бізнес-технологічному центрі в японському місті Шимояма.

Світова прем’єра електричного концепт-кара LF-Z Electrified знаменує старт нових ініціатив та початок нової ери еволюції бренду Lexus.

Новий концепт-кар LF-Z Electrified поєднує відмінні ходові якості, виразний стиль і технології, які Lexus планує втілити у своїх автомобілях до 2025 року. Модель слугує подальшому розвитку фірмової філософії Lexus Driving Signature, де досвід розробки потужних автомобілів доповнюють нові можливості електричних силових установок. Завдяки цьому водії зможуть відчути винятково високу керованість та повний зв’язок зі своїм автомобілем.

У концепт-карі LF-Z Electrified ця філософія втілюється шляхом використання передових технологій та спеціальної платформи для електромобілів. Наприклад, високими динамічними характеристиками автомобіль завдячує ідеальному розташуванню батареї та електродвигуна, технології повного привода DIRECT4 та іншим характеристикам, які гарантують високий ступінь свободи пересування, що вирізняє його серед звичайних автомобілів. Також він оснащений передовими інформаційно-розважальними функціями, якими клієнти Lexus зможуть скористатися вже у найближчому майбутньому.

До 2025 року компанія планує випустити електрифіковані версії усіх своїх моделей. Очікується, що до того часу електрифіковані транспортні засоби становитимуть понад 50% усіх глобальних продажів Lexus.

Також у планах — досягти до 2050 року вуглецевої нейтральності на всіх етапах життєвого циклу всіх моделей, у тому числі у виробництві матеріалів, логістиці, а також утилізації та переробленню. Окрім ретельного відбору матеріалів, що використовуються для виготовлення автомобілів, Lexus також враховуватиме вплив виробництва цих матеріалів на довкілля.

Головні особливості Lexus LF-Z Electrified

LF-Z Electrified — це погляд у майбутнє бренду Lexus, що дає уявлення про дизайн, особливості керування та передові технології нових моделей, які з’являться до 2025 року.

Використання спеціальної платформи для електромобілів — це фундаментальний крок до реалізації мети Lexus Electrified — «використання технології електрифікації для вдосконалення базових характеристик автомобіля». Нова система повного привода DIRECT4 також вирізняє концепт-кар з-поміж звичайних автомобілів.

Об’єднуючи створені внаслідок багаторічної роботи технології електрифікації та управління рухом, Lexus прагне забезпечити водіям досвід керування, що відповідає фірмовій філософії Lexus Driving Signature і передбачає відмінну безпосередню взаємодію між водієм та автомобілем.

Обриси кузова нового концепт-кара виразні та відрізняються властивою Lexus привабливістю. Потужний електродвигун встановлений у задній частині автомобіля, що збільшує його динамічність та маневровість.

Салон LF-Z Electrified — це відкритий мінімалістичний простір. Дизайн салону спроєктовано відповідно до концепції Tazuna з урахуванням специфіки керування електромобілем. Салон слугує уособленням базової для Lexus філософії «Людина завжди в центрі уваги», що залишається незмінною протягом усієї історії розвитку бренду.

Штучний інтелект концепт-кара веде діалог з водієм, визначаючи його особисті вподобання та особливості поведінки і використовуючи їх, наприклад, під час прокладання маршруту подорожі та для отримання інформації щодо пункту призначення. Також завдяки Штучному інтелекту водій може почуватися за кермом спокійніше та безпечніше.

Удосконалена взаємодія між людиною та машиною

Філософія Lexus Driving Signature дає водієві відчуття постійного контролю над прискоренням, уповільненням і кермуванням автомобілем та забезпечує швидкі чіткі реакції відповідно до його дій і намірів. Це зумовлено дизайном та конструкційними особливостями LF-Z Electrified. Оптимальне розміщення акумуляторної батареї та двигуна гарантує ідеальні інерційні характеристики концепт-кара. Електрифікація означає, що компонування деталей автомобіля не обмежується управлінням колесами через двигун і трансмісію. Це еволюція базового принципу роботи автомобіля, яка дозволяє реалізувати філософію Lexus Driving Signature.

Розміщення акумуляторної батареї під дном кузова у повздовжньому напрямку робить конструкцію автомобіля більш жорсткою, знижує його центр ваги й допомагає поглинати шум та вібрації від контакту з дорожнім покриттям. Такий підхід додатково знижує рівень шуму і підвищує комфорт їзди — традиційні відмінні риси автомобілів Lexus — а також робить салон більш просторим і комфортним.

Нова система DIRECT4 від Lexus дозволяє вільно управляти тяговою силою електромотора з високим крутним моментом на всіх чотирьох колесах. Система адаптується і дозволяє за потреби перетворювати автомобіль на передньо-, задньо- або повнопривідний — відповідно до умов руху, допомагаючи контролювати положення автомобіля. Система реагує на натискання педалі акселератора й поворот кермового колеса, забезпечуючи потужне прискорення і точне проходження поворотів саме так, як це потрібно водієві.

Концепт-кар оснащений електронним кермовим управлінням, у якому відсутній механічний зв’язок між кермом і колесами. Таке рішення дозволяє досягти більш точного контролю над маневруванням автомобіля залежно від умов руху, зменшуючи кут повороту керма. Повністю електронна система також відфільтровує небажані вібрації від дорожнього покриття, зберігаючи необхідне відчуття кермового управління і захопливі враження від керування.

Майбутнє дизайну Lexus

LF-Z Electrified — це концепт-кар, котрий демонструє, як у майбутньому еволюціонуватиме дизайн Lexus у напрямку простих красивих форм, сильних пропорцій та приголомшливого екстер’єру. Суцільний корпус має низьку передню частину та високу задню — така конструктивна особливість є непересічною для електромобілів. Колеса великого діаметра зсунуті до кутів, що допомагає знизити центр ваги та створити широку посадку автомобіля.

Перед дизайнерами також постало завдання змінити культову форму фамільної радіаторної решітки Lexus, знайти нове вираження архітектури автомобіля. У дизайні також простежуються паралелі з системою DIRECT4: плавні динамічні переходи від передніх до задніх дверцят та цікаве рішення колісних арок.

У задній частині прості горизонтальні лінії кузова поєднуються з особливостями конструкції, що підкреслюють колеса автомобіля, надаючи потужності зовнішньому вигляду концепт-кара. Тонкі горизонтальні задні комбіновані ліхтарі прикрашені новим логотипом Lexus, що символізує наступне покоління дизайну Lexus.

Новий салон Тazuna та концепція відкритого салону

Підносячи одну з ключових цінностей бренду Lexus — орієнтація на людину — на вищий рівень, дизайнери спроєктували салон нового LF-Z Electrified відповідно до концепції, що отримала назву Tazuna («вуздечка»). Як за допомогою лише самої вуздечки можна налагодити взаємодію між вершником і конем, так і тут усі органи управління зосереджені на кермі та максимально наближеному до нього проєкційному дисплеї. Таким чином, водій отримує інтуїтивний доступ до функцій автомобіля та інформації про нього без потреби відводити погляд та зберігаючи максимальну концентрацію на дорозі.

Місце водія — це серце автомобіля, тоді як панель приладів та інші елементи розташовані досить низько відносно пасажирів. Це дарує відчуття відкритості та високої гостинності омотенаші, коли кожна деталь ретельно продумана.

Безшовне з'єднання капота з передніми та задніми дверима створює відчуття чистоти та преміальної якості, а скляний панорамний дах — відчуття простору в усьому салоні.

Джерела інформації для водія, наприклад, проєкційний дисплей із доповненою реальністю (AR), мультимедійний сенсорний екран датчиків та інші елементи, розміщені в одному модулі, а всі елементи управління зосереджені довкола керма. Таке компонування зображає напрям, в якому розвиватиметься інтер'єр Lexus наступного покоління: передні кути огляду розширено, а лінія огляду водія природним чином спрямована вперед.

Додаткові функції, що гарантують новий досвід керування

Штучний інтелект LF-Z Electrified забезпечує постійну підтримку та відіграє активну роль, вивчаючи вподобання та особливості поведінки водія. Голосова комунікація спрощує управління автомобілем.

Функція розпізнавання голосу використовує найновіші досягнення в галузі Штучного інтелекту для розпізнавання, навчання та адаптації до звичок і вподобань водія, допомагаючи з вирішенням таких завдань, як планування маршрутів руху і надання інформації про пункт призначення. Така інтерактивність сприятиме діалогу між Штучним інтелектом і водієм, гарантуючи більший комфорт керування автомобілем та кращу підтримку.

Завдяки цифровому ключу можна надавати доступ до автомобіля друзям і рідним, не передаючи при цьому ключ фізично. Також керувати функціями автомобіля, такими як замикання і відмикання дверей, можна за допомогою смартфона. Надаючи доступ до транспортного засобу за допомогою цифрового ключа постачальникам послуг, водії можуть підключати такі послуги, як доставлення замовлення до автомобіля і кар-шерінг.

У дверцятах автомобіля встановлена система E-Latch. Коли водій або пасажир наближається до автомобіля з ключем, автоматично висувається ручка дверцят, тож їх можна легко відімкнути та відчинити, просто доторкнувшись до сенсора всередині ручки. Щоб вийти з автомобіля, двері можна відчинити, натиснувши на перемикач відчинення дверей. Датчики, встановлені на кузові автомобіля, контролюють навколишню територію і попереджають про наближення транспортних засобів та велосипедистів, знижуючи ризик аварії при виході з машини.

Панорамний дах виготовлений з електрохроматичного скла, прозорість якого можна регулювати, забезпечуючи людям у салоні повну приватність. Також на нього можна відтворити зображення зоряного неба. Комунікація між пасажирами передніх і задніх сидінь може здійснюватися через сенсорну панель у центрі даху, а задні відкидні сидіння мають функцію масажу.

Аудіосистема Mark Levinson нового покоління відтворює в салоні звук, якість якого стоїть на одному рівні зі звучанням у найкращих концертних залах світу. Точне управління динаміками дозволяє насолоджуватися музикою як водієві, так і пасажирам. Функція управління звуком із шумопридушенням може фільтрувати навколишні шуми в салоні, полегшуючи пасажирам спілкування один з одним.

Технічні характеристики Lexus LF-Z Electrified

• Довжина (мм) 4880

• Ширина (мм) 1960

• Висота (мм) 1600

• Колісна база (мм) 2950

• Маса (кг) 2100

• Запас ходу — цикл WLTP (км) 600

• Тип батареї літій-іонна

• Місткість батареї (кВт/год) 90

• Потужність зарядки (кВт) 150

• Метод охолодження рідинний

• Час розгону від 0 до 100 км/год (сек) 3,0

• Максимальна швидкість (км/год) 200

• Максимальна потужність (кВт) 400

• Максимальний крутний момент (Нм) 700

*За більш докладною інформацією про автомобілі та послуги Lexus, включаючи дистанційне обслуговування, звертайтеся, будь ласка, до офіційних дилерів Lexus в Україні.