2018 lexus design hero

ДИЗАЙН

ДУХ НОВАТОРСТВА

Вирізьблюючи нову форму мистецтва зі стародавньої традиції.

Люди здавна обробляли деревину, часто створюючи вироби, цікаві саме своєю простотою. Проте філігранне японське мистецтво Йосегі ― чудовий виняток з цього правила.

Ця витончена і трудомістка форма декоративної обробки деревини, яка існує понад 400 років і яку також називають японським маркетрі, полягає у дивовижно точному поєднанні дерев'яних фрагментів різних кольорів і текстур у складні мозаїчні візерунки.

    2018 lexus design1 landscape

Такий надзвичайно складний процес потребує великого вміння і досвіду, можливо, тому за останні сто років цей унікальний вид мистецтва дещо втратив популярність.

Проте є людина, сповнена рішучості не просто зберегти давні традиції мистецтва Йосегі, але й показати світові всю його красу, додавши нотку сучасності.

Кен Ота ― відомий сучасний майстер обробки деревини в техніці Йосегі. Він захоплений адепт цього мистецтва, оскільки прагне поважати традиційні, століттями удосконалювані техніки, і в той же час шукає нові форми.

«Я хочу продовжувати і зберігати традиції, ― пояснює Кен Ота. Він працює в ательє на батьківщині мистецтва Йосегі у японському місті Хаконе. ― Для цього я повинен водночас змінюватися і залишатися новатором. Йдеться не про те, щоб копіювати або щоб копіювали тебе, а про вираження власної оригінальності».

    2018 lexus design quote landscape
    2018 lexus design quote portrait 810x1080 v2

«Я ХОЧУ ПРОДОВЖУВАТИ І ЗБЕРІГАТИ ТРАДИЦІЇ, ― ПОЯСНЮЄ КЕН ОТА. ВІН ПРАЦЮЄ В АТЕЛЬЄ НА БАТЬКІВЩИНІ МИСТЕЦТВА ЙОСЕГІ У ЯПОНСЬКОМУ МІСТІ ХАКОНЕ. ― ДЛЯ ЦЬОГО Я ПОВИНЕН ЗМІНЮВАТИСЯ І ВОДНОЧАС ЗАЛИШАТИСЯ НОВАТОРОМ. ЙДЕТЬСЯ НЕ ПРО ТЕ, ЩОБ КОПІЮВАТИ АБО ЩОБ КОПІЮВАЛИ ТЕБЕ, А ПРО ВИРАЖЕННЯ ВЛАСНОЇ ОРИГІНАЛЬНОСТІ».

Кен Ота, майстер Йосегі

Витвори Йосегі настільки унікальні та складні, що їх неможливо відтворити масово, а деревина, яку він відбирає, достеменно ― майже як підпис ― відображає стиль і смак майстра.

Протягом багатьох років Кен Ота відточував свою майстерність: спочатку в політехнічній школі міста Сайтама, потім у відомому Ательє Кіро в місті Одавара. Він виготовляє свої витвори з деревини 25 різних порід, а матеріал відбирає особисто по всій Японії ― від Хоккайдо до Окінави.

Для нього деревина, яку він використовує для своїх надзвичайно затребуваних виробів (серед яких коробки, таці та підставки), ― це щось більше, ніж просто базовий матеріал. Він справді шанує і цінує кожен виріб.

    2018 lexus design2 landscape 1920x1080 v2

«Я хочу поважати життя, відібране у дерев, ― говорить він. ― Я хочу бути вдячним за те, що отримую. Кожен вид деревини унікальний за формою та складом, що дає мені свободу та можливості самовираження. І це зрештою втілюється у красиві вироби».

Відмінні риси мистецтва Йосегі ― величезні затрати часу і надзвичайне терпіння майстра ― суперечать швидкості розвитку цифрового світу, в якому ми живемо. Але майстра Кена Оту влаштовує повільний темп, якого вимагає його мистецтво: художник сприймає його як можливість розкрити глибину своїх творів.

«Час не має значення, ― стверджує він. ― Я можу виражати лише те, що маю в душі».

    2018 lexus design3 landscape

ДУХ НОВАТОРСТВА

ВИРІЗЬБЛЮЮЧИ НОВУ ФОРМУ МИСТЕЦТВА ЗІ СТАРОДАВНЬОЇ ТРАДИЦІЇ

Lexus пристрасно захоплюється інноваціями і високою майстерністю. Компанія віддає данину незвичайній техніці перетворення натуральної деревини на вишукані візерунки, підтверджуючи свою незмінну відданість делікатному взаємопроникненню традицій і технологій.