1. Discover Lexus
  2. Design
  3. Lexus Design Awards
  4. lda-judges-2020
ШВИДКІ ДІЇ
ДИЗАЙН

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЧЛЕНІВ ЖУРІ ТА ЕКСПЕРТІВ LEXUS DESI

Уже протягом восьми років конкурс Lexus Design Award шукає талановитих дизайнерів-початківців по всьому світу. Ця унікальна програма була створена, щоб надихати інновації у сфері дизайну заради кращого майбутнього людства. Наразі оголошено про початок приймання заявок. Сьогодні Lexus International оголосив імена членів журі та експертів цьогорічного конкурсу Lexus Design Award.

ЧЛЕНИ ЖУРІ LEXUS DESIGN AWARD 2020

ПАОЛА АНТОНЕЛЛІ (PAOLA ANTONELLI)

СТАРШИЙ КУРАТОР ВІДДІЛУ АРХІТЕКТУРИ І ДИЗАЙНУ НЬЮ-ЙОРКСЬКОГО МУЗЕЮ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА (МоМА)

 

Паола Антонеллі – старший куратор Відділу архітектури й дизайну у МоМА, а також директор Відділу досліджень і розробок. Паола має за мету популяризувати дизайн до такого рівня, коли його позитивний вплив на світ стане загальновизнаним. У своїй роботі вона вивчає вплив дизайну на повсякденне життя, часто включаючи у дослідження об'єкти та практики, яким раніше приділялося мало уваги, а також поєднуючи дизайн, архітектуру, мистецтво, науку і технології. Вона є куратором численних виставок, пише книжки, виступає з лекціями у всьому світі та викладає у кількох навчальних закладах, серед яких Гарвардський університет та Університет Каліфорнії у Лос-Анджелесі. Після проєкту Broken Nature ("Зламана природа"), присвяченого ідеї відновлюваного дизайну та представленого на цьогорічному XXII Міланському трієнале, Паола працює над Material Ecology ("Матеріальна екологія"). Це проєкт за роботами архітектора Нері Оксмана (Neri Oxman), який відкриється у МоМА у лютому 2020 року. Також вона пише дві книжки — збірник есе про сучасне мистецтво і книгу про кулінарні страви різних кухонь світу як зразки дизайну "Надкусити дизайн" (Design Bites).

 

САЙМОН ХАМФРІЗ

ГОЛОВА TOYOTA & LEXUS GLOBAL DESIGN

 

Саймон Хамфріз — голова Toyota & Lexus Global Design. Став керівником відділу дизайну для обох брендів у 2018 році. Як голова Lexus Global Design Хамфріз прагне втілювати унікальні цінності Lexus у філософії бренда, що включає, зокрема, культурний зв’язок з японською традиційною спадщиною Lexus та розробку дизайну, близького кожному.

Саймон Хамфріз почав працювати в компанії у 1994 році. Обіймав керівні посади та займався складними дизайнерськими проєктами, серед яких — розробка фірмової решітки, яка стала символом бренда Lexus. У 2016 році став президентом ED2 (Європейського дизайн-центру Toyota), де його команда розробляла концепти мобільності, наприклад, Toyota e-Palette, у рамках трансформації бренда з «автомобілебудівної компанії» у «компанію, яка займається рішеннями мобільності». Хамфріз розпочав кар’єру у сфері дизайну у 1988 році. Того ж року отримав нагороду Arts Bursary Prize Королівського товариства мистецтв Великої Британії у галузі продуктового дизайну. Ця нагорода відкрила йому шлях до роботи в Sony, що надихнуло його жити та працювати в Японії. У вільний час займається столярством та реставрує столітню японську ферму.

ДЖОН МАЕДА (JOHN MAEDA)

ТЕХНОЛОГ/ДИРЕКТОР ІЗ ФОРМУВАННЯ ДОСВІДУ У PUBLICIS SAPIENT

 

Джон Маеда — американський технолог, дизайнер, інженер, художник, інвестор, письменник і вчитель. Нещодавно його призначили директором із формування досвіду Publicis Sapient - підрозділу з розробок і технологічного консалтингу комунікаційно-маркетингового конгломерату Publicis. Раніше він працював у Automattic (дочірньою компанією якої є WordPress.com), венчурній компанії Kleiner Perkins, очолював дослідницькі роботи у лабораторії Media Lab Массачусетського технологічного інституту (MIT Media Lab), а також був президентом Род-Айлендської школи дизайну. У 1999 році увійшов до ТОП-75 найвпливовіших людей ХХ століття за версією журналу Esquire. Джон застосовує свій багатий різнобічний досвід інженера МІТ, дизайнера-лауреата багатьох нагород і лідера-практика, щоб поєднувати людей та ідеї. Він написав кілька книг-бестселерів, зокрема "Закони простоти" (Laws of Simplicity) і "Редизайн лідерства" (Redesigning Leadership). У листопаді цього року побачить світ його нова книга "Як розмовляти мовою машин" (How to Speak Machine). Його запрошують виступати як спікера у найрізноманітніші куточки світу — від Давоса до Пекіна і від Сан-Паоло до Нью-Йорка, а відео з його виступами на конференції TED набирають мільйони переглядів

 

ЖАННА ГАНГ (JEANNE GANG)

АРХІТЕКТОРКА/ЗАСНОВНИЦЯ, КЕРІВНИК І ПАРТНЕРКА STUDIO GANG

 

Член Американського інституту архітекторів (FAIA) Жанна Ганг — засновниця, керівник і партнерка всесвітньо відомої студії архітектури та міського дизайну Studio Gang. Її підхід, що виходить за межі традиційної архітектури та виводить на перший план стосунки між особистостями, спільнотами і їхнім навколишнім середовищем, отримав високе визнання. У її портфоліо — дуже розмаїті роботи, що отримали багато нагород у Північній та Південній Америці та Європі. Серед таких робіт — хмарочос Aqua Tower у Чикаго, добудова Американського музею природознавства у Нью-Йорку (American Museum of Natural History), нова будівля Посольства США у Бразилії. Жанна є лауреаткою стипендії Мак-Артура та професором-практиком архітектури у Гарвардській вищій школі дизайну (Harvard Graduate School of Design). Цього року журнал TIME назвав її однією з найвпливовіших осіб світу. Крім того, Жанна виграла найбільший за свою професійну діяльність тендер на будівництво міжнародного термінала аеропорту О'Хара в Чикаго площею 204 500 квадратних метрів.

РАДА МІЖНАРОДНИХ ЕКСПЕРТІВ LEXUS DESIGN AWARD 2020

ДЖО ДУСЕ (JOE DOUCET)

ЗАСНОВНИК JOE DOUCET X PARTNERS

 

Дизайнер, підприємець і винахідник Джо Дусе — один із найбільш жаданих творчих талантів сучасної Америки. Після закінчення Коледжу дизайну Art Center College of Design Джо відразу почав втілювати своє бачення в товарах, меблях, об'єктах навколишнього середовища і технологіях, знаходячи за допомогою дизайну рішення для повсякденних суспільних завдань. У його роботах майстерно поєднуються функціональність і візуальна привабливість і водночас зчитуються меседжі та змісти. Джо переконаний, що дизайн і, що важливіше, процес мислення дизайнера здатні відігравати більш значну роль в інноваційній діяльності та розв'язання різних проблем, а також у формуванні естетики. Наразі він є власником багатьох патентів на свої дизайнерські роботи й винаходи. Роботи Джо Дусе виставляються у різних куточках світу, зокрема у Лондонському музеї дизайну і на Міжнародному бієнале дизайну в Сент-Етьєні. Він є лауреатом багатьох міжнародних відзнак, у тому числі Всесвітньої технологічної премії (World Technology Award) за інновації у дизайні, неодноразово був відзначений премією Good Design. Він єдиний дизайнер, який отримав звання AvantGuardian від журналу Surface Magazine. У 2017 році Джо став лауреатом найпрестижнішої винагороди у своїй сфері — Національної премії дизайну Смітсонівського музею Купер-Г'юїт у номінації "Найкращий продуктовий дизайнер". Як підприємець Джо Дусе створив і відкрив безліч компаній, орієнтованих на те, щоб за допомогою інструментів дизайну змінювати світ на краще. Такими компаніями є OTHR 

СЬОХЕЙ СІГЕМАЦУ (SHOHEI SHIGEMATSU)

ПАРТНЕР І ДИРЕКТОР АРХІТЕКТУРНОГО БЮРО OMA NEW YORK

 

Сьохей Сігемацу приєднався до ОМА (Office for Metropolitan Architecture) у 1998 році. У 2006 році він очолив представництво студії у Нью-Йорку, у 2008 році став партнером студії. Нещодавно він завершив реновацію штаб-квартири Sotheby’s у Нью-Йорку, хмарочоси класу люкс у Сан-Франциско і Маямі, а також перший проєкт, який ОМА реалізувала у Нью-Йорку "з нуля", - житловий комплекс на 121 East 22nd Street. Серед успішно реалізованих ним проєктів культурних об'єктів — Національний образотворчий музей у Квебеку (Quebec National Beaux Arts Museum) і Мистецький центр Faena Arts Center у Маямі-Біч. Зараз тривають роботи з розширення художнього музею Albright-Knox-Gundlach Art Museum у Буффало, а також зводиться другий корпус Нового музею (New Museum). Сьохей розробляв дизайн виставок для Prada, Венеційського архітектурного бієнале, Музею мистецтв Метрополітан, Збройової палати на Парк-Авеню, першої у США ретроспективи Dior у Художніх музеях Денвера і Далласа. Він також є куратором проєктів ОМА в Японії, серед яких новий бізнес-центр у Фукуоці (завершення робіт заплановано на 2020 р.) і перший у практиці ОМА проєкт хмарочоса змішаного призначення у Токіо для компанії Mori Building Co, Ltd. (термін завершення робіт - 2022 рік).

ФІЛІП МАЛУЇН (PHILIPPE MALOUIN)

ДИРЕКТОР PHILIPPE MALOUIN STUDIO

 

Канадець британського походження Філіп Малуїн отримав ступінь бакалавра дизайну в Академії дизайну в Ейндговені. Він також навчався у Національній вищій школі промислового дизайну (École Nationale Supérieure de Création Industrielle) в Парижі та Університеті Монреаля. Філіп заснував власну студію у 2008 році, а до цього працював на англійського дизайнера Тома Діксона. У період з 2012 до 2015 року він також викладав у Королівському коледжі мистецтв у Лондоні. Крім того, він директор майстерні архітектурного та інтер'єрного дизайну POST-OFFICE. У його різноманітному портфоліо — столи, килимки, стільці, світильники, арт-об'єкти та інсталяції. Серед його клієнтів - SCP, Marsotto Edizioni, Resident, OTHR, Hem, Ace hotel, Matter-Made, Established & Sons, Roll & Hill, 1882 ltd., Kvadrat, Umbra Shift, Caesarstone, IZÉ, Swarovski, Bloomberg, Aesop, Touch Digital. У Нью-Йорку роботи Філіпа Малуїна представлені в галереї Salon 94 Design. У 2018 році його визнали "Дизайнером року" за версією журналу Wallpaper Magazine. Живе і працює у Лондоні, де керує власною дизайн-студією.

БЕТАН ГРЕЙ (BETHAN GRAY)

КРЕАТИВНИЙ ДИРЕКТОР

 

Бетан Грей, що живе у Лондоні, — одна з найвідоміших британських дизайнерок взуття і предметів побуту. У її активі — чотири нагороди Elle Decoration British Design Awards, у тому числі найпрестижніша - "Найкращий британський дизайнер". Про її роботи регулярно пише світова преса, а її виставки відбуваються у Лондоні, Мілані, Парижі, Нью-Йорку і Дубаї.

Предки Бетан здійснили неймовірну міжконтинентальну подорож, і вона відвідала багато з тих місць, де вони побували, надихаючись любов'ю до подорожей, мистецтва і культури. Сьогодні вона вважає своєю місією гармонізувати з сучасним світом ті традиційні техніки, що існують у відвіданих нею регіонах, трепетно оберігаючи й культурні наративи, і навички ручної ремісничої праці. Вона вірить у те, що ручна праця і дизайн дозволяють розповідати цілі історії. Бетан створює спільні підприємства, що ґрунтуються на взаємній довірі та повазі та підтримують понад 400 майстрів-ремісників у всьому світі.

Започаткована у 2008 році студія Bethan Gray Design створює вручну розкішні колекції меблів і предметів побуту, котрі реалізують глобальні роздрібні мережі Harrods, Liberty, Lane Crawford. У власній майстерні у Лондоні Бетан Грей виховує, знайомить та надихає нові таланти у сфері дизайну, а також є наставницею для майбутніх дизайнерок. Нещодавно Бетан спільно з Університетом Кардіффа (Cardiff Metropolitan University), почесним членом якого вона є, заснувала премію "Жінки в мистецтві ремесла" (Prize for Women).