1. Discover Lexus
  2. Design
  3. Lexus Design Awards
  4. lda-2020-virtual-grand-prix
ШВИДКІ ДІЇ

Гран-прі Lexus Design Award 2020

Преміальний бренд продовжує підтримувати креаторів наступного покоління завдяки новій платформі

ТОКІО, Японія (30 червня 2020 р.) — Сьогодні преміальний бренд Lexus оголосив, що проведе Гран-прі Lexus Design Award 2020 у віртуальному форматі у серпні, а ім’я переможця назвуть 1 вересня. «Цьогоріч ми зіткнулися із непередбачуваними обставинами, — сказав Браян Болейн (Brian Bolain), генеральний менеджер Lexus International із глобального маркетингу і PR. — Проте Lexus продовжує фокусуватися на основній місії нашої премії, що полягає у підтримці майбутніх креаторів і створенні нової платформи для старту їхньої кар’єри».
З 2 042 заявок з 79 країн, що є рекордною кількістю для Lexus Design Award, буде обрано лише одного переможця Гран-прі. До віртуального етапу Гран-прі увійдуть шість фіналістів, котрих оцінюватиме журі — Паола Антонеллі (Paola Antonelli), Жанна Ганг (Jeanne Gang), Джон Маеда (John Maeda) і Саймон Хамфріс (Simon Humphries). Визначення переможця Гран-прі базуватиметься на трьох ключових принципах бренда Lexus: передбачати, впроваджувати інновації та захоплювати, щоб створювати дизайн для кращого майбутнього.
«Талановиті дизайнери у складних ситуаціях активно розвиваються і допомагають суспільству впоратися із неочікуваними змінами, — сказала Паола Антонеллі. — Цьогорічні фіналісти уже пройшли перше важливе випробування, продовжуючи свою роботу, попри непередбачувані обставини. Ми не зможемо зустрітися із ними особисто, проте ми чекаємо на їхні експерименти та нові знання, котрими вони поділяться в рамках віртуального етапу Гран-прі».
У січні шість фіналістів взяли участь у важливих воркшопах у Нью-Йорку. Тут вони зустрілися із чотирма кураторами, визнаними експертами галузі: Джо Дусе (Joe Doucet), Бетаном Греєм (Bethan Gray), Філіппом Малуіном (Philippe Malouin) та Шохеєм Шигемацу (Shohei Shigematsu). Кожен із них поділився своїм досвідом і знаннями. Воркшопи відбулися в унікальному просторі бренда — Intersect by Lexus у Нью-Йорку. У наступні місяці фіналісти мали змогу проводити індивідуальні онлайн-сесії зі своїми кураторами, котрі давали поради та забезпечували постійну підтримку. Такі сесії заохочують творчу еволюцію молодих дизайнерів при підготовці їхніх робіт до фінального суддівства. Чотири куратори також долучаться до віртуального визначення переможця Гран-прі.

Фіналісти Lexus Design Award 2020

  • Biocraft, Сатерлін Санто (Sutherlin Santo), США
  • Feltscape, Теофіль Пежу (Théophile Peju), Франція, та Сальваторе Чічеро (Salvatore Cicero), Італія (працюють у Великій Британії)
  • Flash Pak, Яокун Ву (Yaokun Wu), Китай (працює в США)
  • L.I.C.K., Ірина Самойлова (Irina Samoilova), Росія
  • Open Source Communities, студія BellTower, Кенія
  • Pursewit, Акса Аджмал (Aqsa Ajmal), Пакистан

Трофей Гран-прі, створений Хідекі Йошимото (Hideki Yoshimoto), буде представлено у вересні, коли оголосять цьогорічного переможця Гран-прі. Йошимото — переможець першого конкурсу Lexus Design Award у 2013 році, який згодом став успішним дизайнером. Зараз він живе в Лондоні та працює з низкою світових брендів. Дизайн трофея поєднуватиме досвід Йошимото в інженерній сфері та його відданість японській майстерності такумі. Починаючи з цього року, цей приз вручатимуть на всіх майбутніх заходах Lexus Design Award.

Приймання заявок на участь у конкурсі Lexus Design Award 2021 починається сьогодні та завершиться 11 жовтня. Список суддів і кураторів буде оголошений цієї осені