1. Discover Lexus
  2. Design
  3. Lexus Design Awards
  4. Lda mentors announcement
ШВИДКІ ДІЇ
Дизайн

Lexus оголосив 3 кураторів конкурсу Design Awards

куратори lexus design award-2017

Куратори Lexus Design Award 2021: зліва направо; Джо Дусе (Joe Doucet), Маріам Камара (Mariam Kamara) та Сабін Марселіс (Sabine Marcelis)

 

ТОКІО, Японія (18 серпня 2020 р.) — Сьогодні бренд Lexus оголосив імена трьох кураторів міжнародного конкурсу з дизайну Lexus Design Award 2021, на який наразі приймаються заявки молодих дизайнерів зі всього світу. Архітекторка Маріам Камара та дизайнерка Сабін Марселіс виступлять кураторами вперше. Вони долучаться до дизайнера та винахідника Джо Дусе, який повертається до цієї ролі вдруге поспіль. Ім’я четвертого куратора буде оголошено восени.

Кожен куратор має унікальне бачення та досвід, якими вони поділяться безпосередньо з фіналістами конкурсу. Нігерська архітекторка Маріам Камара своїми проєктами створює простори, які підносять, облагороджують та забезпечують кращу якість життя у всьому світі. Сабін Марселіс із Нідерландів займається матеріалами, інсталяціями та предметним дизайном, шукаючи чарівні моменти, щоб перетворити їх на несподівані враження. Джо Дусе, дизайнер, підприємець, винахідник і креативний директор, спеціалізується на розв'язання соціальних проблем у сфері дизайну продуктів, меблів, об’єктів довкілля та технологій.
Сабін Марселіс сказала: «Як новий член команди кураторів, я дуже рада побачити ідеї майбутнього покоління дизайнерів. Зараз, більш ніж будь-коли, інноваційні дизайнерські ідеї відіграють важливу роль у формуванні нашого майбутнього. Я з нетерпінням чекаю можливості поділитися досвідом та допомогти їм формувати й втілювати в життя ці ідеї, приділяючи особливу увагу екостійкому виробництву та вибору інноваційних і екологічно чистих матеріалів. Настав час думати радикально, тому я сподіваюся, що представлені проєкти будуть саме такими!»
Критерії оцінювання на Lexus Design Award засновані на трьох ключових принципах бренда Lexus: передбачати, впроваджувати інновації та захоплювати. З-поміж учасників зі всього світу буде відібрано шістьох фіналістів, які отримають можливість попрацювати під керівництвом митців світового рівня. Ця унікальна програма розпочнеться з навчального семінару, після якого молоді дизайнери під наглядом кураторів місяцями працюватимуть над своїми прототипами, щоб пізніше представити їх журі на Гран-прі. Завдяки своєму багатому досвіду куратори пропонують майбутнім творцям безліч цінних порад та привносять свіжий погляд на речі.

Крім того, ми раді повідомити, що кураторка Музею сучасного мистецтва (МоМА) в Нью-Йорку Паола Антонеллі (Paola Antonelli), авторитетна дизайнерка, яка входила до складу журі з моменту заснування нагороди, та Саймон Хамфріз (Simon Humphries), голова напряму Global Design в Toyota & Lexus, повернуться до складу журі Lexus Design Award 2021.

Шість фіналістів, яких обере журі, під керівництвом кураторів втілять свої ідеї у життя як прототипи. Також вони представлять свої роботи на Міланському тижні дизайну у квітні 2021 року. Після презентації робіт журі оголосить ім’я переможця Гран-прі.

Остаточний перелік членів журі та кураторів буде оголошено цієї осені.

Приймання заявок на участь у конкурсі Lexus Design Award 2021 триватиме до 11 жовтня.

Lexus Design Award 2020 досі триває і завершиться оголошенням переможця Гран-прі 1 вересня.

Щоб дізнатися більше про конкурс Lexus Design Award 2021, будь ласка, перейдіть за посиланням: https://discoverlexus.com/highlights/entries-open-for-lexus-design-award-2021.

Офіційний хештег конкурсу: #LexusDesignAward.

заклик до участі у конкурсі lexus design award 2021

НАЗВА КОНКУРСУ

LEXUS DESIGN AWARD 2021

ТЕРМІН ПОДАННЯ ЗАЯВОК

з 30 червня до 11 жовтня 2020 року

КРИТЕРІЇ ВІДБОРУ УЧАСТНИКІВ

  • ПЕРЕДБАЧАТИ
    Чи передбачає концепція і дизайн не лише потреби користувачів, а й суспільства загалом?
  • ВПРОВАДЖУВАТИ ІННОВАЦІЇ
    Чи демонструє дизайн нове мислення та оригінальність у своєму задумі та реалізації?
  • ЗАХОПЛЮВАТИ
    Чи інтригує та захоплює цей дизайн у своєму задумі та реалізації?

ЖУРІ

Паола Антонеллі, старша кураторка Музею сучасного мистецтва (MoMA) у Нью-Йорку
Саймон Хамфріз, голова напряму Global Design у Toyota & Lexus
*Ще два члени журі будуть оголошені цієї осені.

КУРАТОРИ

Джо Дусе, засновник Joe Doucet x Partners
Маріам Камара, головна архітекторка ательє Atelier Masōmī
Сабін Марселіс, дизайнера/засновниця студії Studio Sabine Marcelis
*Ім’я четвертого куратора буде оголошено цієї осені.

КАТЕГОРІЇ КОНКУРСУ

  • Один переможець Гран-прі (обирається з-поміж шести фіналістів)
  • Шість фіналістів

ПРИЗИ/ВИНАГОРОДА

  • Шість фіналістів працюватимуть з кураторами з різних сфер, які дадуть рекомендації щодо удосконалення прототипу дизайну.
  • Шість фіналістів буде запрошено на Міланський тиждень дизайну 2021*.
  • Шість прототипів представлятимуться у виставковому просторі Lexus під час Міланського тижня дизайну 2021.
  • Кожен із шістьох фіналістів отримає до 3 млн японських єн (понад 25 000 доларів США), що покривають витрати на виробництво прототипу. Прототипи повинні бути виготовленими у період з січня до березня 2021 року.



*Примітка: для участі запрошується лише одна особа на заявку, незалежно від подання заявки від імені конкретної особи чи групи.
*Тема може змінитися. Дивіться офіційні правила для більш докладної інформації.

ОРГАНІЗАТОР

Lexus International

ПРОЦЕС ПОДАННЯ ЗАЯВКИ

Щоб отримати докладну інформацію, будь ласка, перейдіть за посиланням:
https://discoverlexus.com/highlights/entries-open-for-lexus-design-award-2021.

ПРО LEXUS

У 1989 році Lexus випустив флагманський седан, наслідуючи японську філософію гостинності, що забезпечує преміальний користувацький досвід в автомобільній галузі. В 1998 році Lexus започаткував категорію розкішних кросоверів, представивши модель Lexus RX. Будучи лідером продажів у цій категорії, Lexus представив перший у світі розкішний гібрид та відтоді продав понад 1,5 млн гібридних автомобілів.

Глобальний бренд розкішних автомобілів відданий місії створювати сміливий та безкомпромісний дизайн, застосовувати виняткову майстерність виконання і забезпечувати чудові експлуатаційні характеристики. Lexus розробив лінійку автомобілів, щоб задовольнити усі майбутні потреби вибагливих клієнтів. Наразі автомобілі бренда доступні у понад 90 країнах світу.

Співробітники/члени команди Lexus у всьому світі віддані своїй справі для створення преміального досвіду користування автомобілем Lexus, що вражає і змінює світ.

Про конкурс Lexus Design Awards

Заснований у 2013 році, міжнародний конкурс Lexus Design Award націлений на аудиторію молодих дизайнерів з усього світу. Конкурс направлений на підтримку ідей, що сприяють розвитку суспільства, а саме підтримку дизайнерів і творців, чиї роботи можуть допомогти покращити життя у майбутньому. Участь у конкурсі дає кожному фіналісту унікальну можливість попрацювати зі всесвітньо відомими дизайнерами-кураторами, щоб створити прототипи своїх дизайнів і далі представити їх на одному з найважливіших заходів у сфері дизайну.

команда кураторів lexus design award 2021

Джо Дусе

засновник joe doucet x partners

Дизайнер, підприємець, винахідник і креативний директор Джо Дусе — один з найбільш жаданих творчих талантів сучасної Америки. У його роботах майстерно поєднуються функціональність і візуальна привабливість, котрі несуть у собі змістовні меседжі. Дусе переконаний, що дизайн і, що важливіше, процес мислення дизайнера здатні відігравати більшу роль в інноваційній діяльності та розв’язанні проблем, а також у формуванні естетики. Наразі він є власником багатьох патентів на свої дизайнерські роботи й винаходи.

 

Роботи Дусе виставлялися у всьому світі та були відзначені багатьма міжнародними нагородами, включно із Всесвітньою технологічною премією (World Technology Award) та декількома преміями Good Design. У 2017 році Дусе став лауреатом найпрестижнішої винагороди у своїй сфері — Національної премії дизайну Смітсонівського музею Купер-Г'юїт у номінації «Найкращий продуктовий дизайнер». У 2019 році він також став фіналістом конкурсу «Дизайнер року» за версією Dezeen та отримав нагороду «Найважливіші дизайнерські компанії 2019» за версією Fast Company.

Маріам Камара

головна архітекторка atelier masomi

Маріам Камара — нігерська архітекторка. У 2014 році Камара заснувала архітектурну та дослідницьку фірму Atelier Masōmī, яка займається розробкою різноманітних громадських, культурних, житлових, комерційних і міських дизайнерських проєктів. Зокрема релігійно-світський комплекс Дандаджі (Religious-Secular Complex of Dandaji) в Нігері, спільний культурний проєкт зі Studio Chahar, у 2017 році отримав золоту нагороду LafargeHolcim Award для Африки та Близького Сходу, а у 2018-му — срібну глобальну нагороду LafargeHolcim Award в області сталої архітектури. Камара працювала ад'юнкт-професором в Браунському університеті та виступає архітектурним критиком в Род-Айлендській школі дизайну (R.I.S.D.)

 

У своїй роботі Камара керується вірою в те, що архітектори відіграють важливу роль у створенні інтелектуальних просторів, які підносять, облагороджують та забезпечують кращу якість життя. У 2018 році Камара стала протеже сера Девіда Аджайє (David Adjaye) в рамках програми Rolex Mentor Protégé. У 2019 році архітекторка отримала премію принца Клауса (Prince Claus Award) — її присуджують творцям, які справили позитивний вплив на свої спільноти.

Сабін Марселіс

дизайнерка та засновниця studio sabine marcelis

Сабін Марселіс — нідерландська дизайнерка, яка працює в Роттердамі. Після закінчення Академії дизайну Ейндховена у 2011 році Марселіс почала працювати незалежним дизайнером в області продуктів, інсталяцій та просторового дизайну, приділяючи особливу увагу матеріальності. Для її робіт характерні чисті форми, які підкреслюють властивості матеріалу.

Сабін застосовує художні прийоми та естетику, співпрацюючи зі спеціалістами галузі. Цей метод роботи дозволяє їй втручатися у виробничий процес, досліджувати та експериментувати з матеріалами, щоб створити нові дивовижні візуальні ефекти для проєктів, які демонструються як у музеях, так і в колекціях комерційних клієнтів та будинків моди.

 

журі конкурсу lexus design award 2021

Паола Антонеллі

старша кураторка відділу архітектури і дизайну музею сучасного мистецтва (moma) у нью-йорку

Паола Антонеллі — старша кураторка відділу архітектури і дизайну Музею сучасного мистецтва в Нью-Йорку, а також директорка відділу досліджень і розробок MoMA. Її мета — популяризувати розуміння дизайну до рівня, коли його позитивний вплив на світ стане загальновизнаним. Вона досліджує вплив дизайну на повсякденне життя, часто вивчаючи об’єкти й практики, яким раніше приділялося мало уваги. Також вона поєднує у роботі дизайн, архітектуру, мистецтво, науку і технології.

Вона є кураторкою багатьох виставок, пише книжки, виступає із лекціями по всьому світу, викладає у декількох навчальних закладах, зокрема Гарвардському університеті та університеті Каліфорнії у Лос-Анджелесі. Після проєкту «Зламана природа» (Broken Nature) на XXII Міланському триєнале, присвяченому ідеї відновлюваного дизайну, вона відкрила виставку «Матеріальна екологія» (Material Ecology) у MoMA, створену на основі робіт архітекторки Нері Оксаман (Neri Oxman). Наразі вона працює над декількома новими роботами для відділу досліджень і розробок у MoMA; бере участь у серії робіт @design.emergency в Instagram у співпраці з Еліс Раустхорн (Alice Rawsthorn). Ці роботи присвячені визначенню ролі дизайну за часів пандемії Covid-19.

 

Нещодавно Сабін отримала престижну нагороду «Дизайнер року 2020» за версією Wallpaper, премію Elle Deco International Design Award 2019 у номінації «Молодий дизайнер року» та нагороду  «GQ Men of the year 2019» в номінації «Міжнародний митець року».

Саймон Хамфіз

Голова напряму Global Design у Toyota & Lexus

Саймон Хамфріз — голова напряму Global Design у Toyota & Lexus. З 2018 року він відповідає за дизайн обох брендів. Як голова відділу глобального дизайну Lexus, Саймон прагне визначити унікальні цінності бренда у форматі філософії Lexus, що передбачає орієнтованість на японську культурну спадщину та створення дизайну, актуального для клієнтів з усього світу.

Він долучився до компанії у 1994 році. Створюючи передовий дизайн, він є розробником фірмової решітки, що стала символом бренда Lexus. У 2016 році він став президентом відділу ED2 (Toyota Europe Design Development). 

Його команда займалася розробкою концепції мобільності, а саме концепту Toyota e-Palette, що є частиною стратегії трансформації бренда з «автомобільної компанії» у «компанію мобільності».

Саймон Хамфріз розпочав свою кар’єру у галузі дизайну в 1988 році, коли його було нагороджено премією Королівської спільноти мистецтв (Royal Society of Arts Bursary Prize) за продуктовий дизайн у Великій Британії. Ця нагорода відкрила для нього можливість попрацювати для компанії Sony, що підштовхнуло його до життя і роботи в Японії. У вільний час він займається столярством та відновлює 100-річну японську ферму.